Yucatán a Chiapas 12 denní zájezd s odpočinkem u moře

Naše cestování začneme návštěvou nejslavnějším mayských v Chichén Itzá, které byly postaveny až v poklasickém období kolem roku 1000 n.l. a byly zařazeny na seznam novodobých sedmi divů světa, dalším nezapomenutelným zážitkem je prohlídka mayské království v Uxmalu, které je postaveno v tzv. „puuckém“ stavebním stylu, který se vyznačoval bohatě zdobenou horní částí fasád paláců. Navštívíme pyramidy skryté v džungli mexických států Chiapasu a Campeche. Budete obdivovat tajemné a říká se, že i nejkrásnější mayské království v Palenque, vystoupáte na vysoké pyramidy v Becánu a budete obdivovat vyjimečnou architekturu v Chicanná. Vysvětlíme vám, jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali, co to je kalendář dlouhého počtu a jak moc byly oba pro Maye významné, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné pyramidy devět stupňů, jak se liší stavba pyramidy od chrámu nebo proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Kromě starobylých mayských království uvidíte rozmanitou floru i faunu, od nízké neprostupné džungle na Yucatanu až po nejzachovalejší vysoké pralesy v oblasti Chiapasu.
Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou, proto je velikost skupinky max. 10 – 14 osob. Po náročném denním programu je zajištěno ubytování v kvalitních 3+* hotelích se snídaní, po celou dobu budete v rukou zkušeného českého průvodce, který je odborníkem na mayskou kulturu a tuto oblast velmi dobře zná a v Mexiku žije.

Program

DEN 1/24.11: Cancun / Playa  přílet do Mexika na letiště v Cancunu a transfer do hotelu 4*, který leží v centru Playa del Carmen, cca 55 minut jízdy z letiště. Ubytování a večer volný program. video Playa del Carmen

DEN 2/25.11: Playa / Chichen Itza / Ik-Kil / Merida    Snídaně, odjezd do Chichén Itzá video (zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO), největšího a nejslavnějšího mayského království v severní části Yucatanu. Poté následuje oběd a koupání v proslulém cenotu Ik-Kil video. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř.  Přejezd do Meridy, Ubytovaní v centru města, hotel 3* se snídaní, prohlídka Meridy, při které uvidíte pamětihodnosti z  koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor: Palác, který si nechal postavit španělský conquistador Francisko F. Montejo, druhou nejstarší katedrálu na americkém kontinentě San Ildefoncio z 16. století, Guvernérův palác a další.

DEN 3/26.11:  Merida / Uxmal / Campeche   Snídaně. Přejezd do Uxmalu (UNESCO) video a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z  nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s  mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzel­níkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Přejezd do Campeche (centrum města na seznamu kulturního dědictví UNESCO), prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty, ubytování 3+* se snídaní.

DEN 4/27.11: Campeche / Palenque  Snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque video je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytovaní v hotelu 3+* volný program, návštěva centra Palenque.

DEN 5/28.11: Palenque / Becán / Chicanná / Chetumal   
Brzy ráno vyrazíme na cestu do Becánu, který leží ve státě Campeche. Po příjezdu budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království, na téměř všechny chrámy a paláce se dá ještě vystoupat video Po krátkém transferu navštívíte království Chicanná, které v překladu z mayštiny znamená “Dům s hadími ústy”, toto království je postaveno ve stylu Chenes, který je charakteristický umístěním zoomorfních motivů – průčelí paláců je zobrazováno např. v podobě otevřeného chřtánu boha země nebo hada video následuje přejezd do Chetumalu, ubytování v hotelu 4* se snídaní

DEN 6/29.11: Chetumal / Tulum / Playa del Carmen   Ráno návštěva Musea mayské kultury v Chetumalu a poté transfer do Tulumu. Tyto nádherné chrámy na břehu karibského moře budou vaším rozloučením s kulturou tajemných Mayů video, poté již transfer do Playa del Carmen a v podvečer ubytování v hotelu 4* (se snídaní) blízko pláže. Za příplatek možno hotel 4*  all inclusive přímo na krásné bělostné pláži na jižním okraji Playa del Carmen.

DEN 7/30.11: Playa del Carmen Volný program, koupání v moři, hotel 4* se snídaní.

DEN 8/1.12: Playa del Carmen  Volný program, pobyt v hotelu, možnost fakultativních výletů: doporučujeme: Isla Contoy - video !!!

DEN 9/2.12: Playa del Carmen  Volný program, koupání v moři, hotel 4* se snídaní.

DEN 10/3.12: Playa del Carmen  Volný program, koupání v moři, hotel 4* se snídaní.

DEN 11/4.12: Playa del Carmen  Dopol. volno, koupání, 12:00 check out v hotelu, odpol. transfer na letiště  a odlet do Evropy.

DEN 12/5.12: Přílet do ČR Zájezd je možno individuálně prodloužit.

Cena: 1.294 USD/osobu při 8 osobách. Příplatek za all incl.usive: 44 USD/os/noc (celkem za 5 nocí 220 USD)

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty

Cena zahrnuje:

 • transfer z/na letiště v Cancunu
 • českého/slovenskeho průvodce po celou dobu okruhu
 • dopravu během celého okruhu :
 • minivan pro 10 osob / Sprinter pro 16 pax:
 • veškeré uvedené výlety kromě fakultativních
 • vstupné do všech archeologických nalezišť
 • 5x ubytováni  v 3-4* se snídaní (během okruhu), možnost přiobjednat večeře
 • 5x ubytováni v Playa del Carmen 4* s bufet.snídaní a pěkným bazénem cca 7 min. od pláže  (za příplatek možno hotel 4* all inclusive přímo na pláži)

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Cancun – Praha
 • pojištění proti úrazu
 • stravování kromě uvedených snídaní a obědů
 • příplatek za ubytování 1/1: 470 USD
 • příplatek za ubytování v hotelu 4* all inclusive na závěr okruhu


Akční zájezd po Yucatánu a Chiapasu

12 denní zájezd: Okruh po Yucatánu a Chiapasu s pobytem v Karibiku v hotelu 4* all inclusiveod 1.294 $
termín: dle vlastního výběru od 2 osob výše

Přečtěte si 5 důvodů, proč jet do Mexika právě teď.

Připravíme pro Vás zájezd na míru.

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE