Kostarika – Švýcarsko Střední Ameriky

Co znamená Costa Rica, kdo ji objevil, jakým výrazem se zdraví místní, jaké jsou místní národní parky a co si zde nenechat ujít?

Kostarika (v originále Costa Rica) je jméno, které dostala tato část Střední Ameriky v 16. století od španělských dobyvatelů a znamená v jejich jazyce „bohaté pobřeží“. A ono skutečně bohaté je, ale místo zlata které hledali conquistadoři zde objevíte poklady v podobě panenské přírody a úžasné flory a fauny.

kostarika - tukan

Kostarice se říká Švýcarsko Střední Ameriky a to pro svoji stabilní demokracii, vyspělou infrastrukturu a zejména pro její ochranu přírody. Fauna Kostariky je unikátní a obyvatelé na ni nedají dopustit. Dokládá to i pozdrav či oslovení „Pura vida“ („čistý život“ ve španělštině), který je všudypřítomný a můžete ho slyšet kdykoli a kdekoli. Například i pokud poděkujete v obchodě či restauraci tak vám namísto „není zač“ odvětí „pura vida“.

Armáda v Kostarice? Ne, raději vzdělávání

Kostarika před lety zrušila jako jedna z mála zemí na světě svoji armádu a ušetřené nemalé finanční prostředky investuje do vzdělaní, můžete tak projíždět relativně malou vesnicí a uvidíte dvě nebo tři školy.

Národní parky na každém kroku

Zajímavá místa má Kostarika především v národních parcích. Rozloha národních parků tvoří 12 % rozlohy celé Kostariky. K tomu připočtěme ještě 475 000 hektarů vodních ploch zařazených též mezi. Jmenujme alespoň ty nejznámější a pokud se rozhodnete navštívit Kostariku neměli byste si nechat ujít zejména:

Arenal, který je známý svým stejnojmenným stratovulkánem, který měl naposledy erupci v roce 2010. Park je známý i svými skvělými horkými prameny, kde můžete relaxovat a nabrat síly. Z Arenalu je dobré vypravit se do Monte Verde, kde poznáte na vlastní kůži co to znamená deštný prales. Až budete na vysutých lávkách v korunách stromů procházet park Santa Elena, (nebo se projíždět v tzv. „Sky Tram“), odvážnější z vás mohou též okusit „zip line“ – je jich tu více než 10.

Ujít byste si neměli nechat ani park Tortugero, s unikátní faunou Kostariky, ležící na karibském pobřeží. Je známý tím, že zde hnízdí množství želv, je to unikátní ekosystém, kde se pohybujete jen na lodičkách v panenské přírodě, uvidíte zde několik druhů opic, velké množství vodního ptactva, krokodýly a možná i lenochoda tříprstého.

kostarika - žáby

Manuel Antonio je další velký a významný národní park, který leží přesně na druhé straně Kostariky u pacifického pobřeží. Uvidíte zde poměrně zajímavou floru i faunu, množství ptactva, opice a také několik druhů jedovatých žab. Manuel Antonio je proslulý svými krásnými plážemi. Národní parky Corcovado, Rincon de la Vieja, Braulio Carillo, Cahuita, Ballena, Diría a zejména dva parky s ohromujícími vulkány Poás a Irazú jsou dalšími místy, které lákají k návštěvě.

Dovolená v Kostarice je akce i relax

Kostarika a cestování po této neuvěřitelně krásné zemi je dobrým tipem pro naše cestovatele.

Dovolená v Kostarice totiž může být kombinací poznávaní zajímavých míst Kostariky, neuvěřitelně bohaté fauny Kostariky a též odpočinku na plážích Kostariky, ať už si vyberete karibské nebo pacifické pobřeží. Země je navíc v rámci svého regionu velmi bezpečná.

Budete-li mít zájem, napište nám a my vám nezávazně zpracujeme individuální program pro báječnou poznávací dovolenou v Kostarice. Budete-li mít zájem, můžeme se na skok podívat i do Panamy na nádherné karibské ostrovy Bocas del Toro. Nebo můžete navštívit Nikaraguu, která je zatím nedoceněnou a ne příliš navštěvovanou destinací lákající k návštěvě.

Nezávazná rezervace

Akční zájezd po Yucatánu a Chiapasu

12 denní zájezd: Okruh po Yucatánu a Chiapasu s pobytem v Karibiku v hotelu 4* all inclusiveod 1.294 $
termín: dle vlastního výběru od 2 osob výše

Přečtěte si 5 důvodů, proč jet do Mexika právě teď.

Připravíme pro Vás zájezd na míru.

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE