O nás

Jsme Kinich Tours.

Poznáte s námi Mexiko a zamilujete si ho.

Jsme CK registrovaná v Mexiku s česko–slovenským managementem a působíme zde již od roku 2009. Poskytujeme český a slovenský delegátský servis pro klienty, kteří cestují do Mexika a organizujeme pro ně výlety i další akce. Náš tým s kolektivem českých a slovenských průvodců má centrálu na Riviera Maya v Playa del Carmen a bude vám k dispozici od začátku až do konce vašeho pobytu. Jsme specializovaní na organizování výletů, poznávacích okruhů a též pobytových, potápečských a golfových zájezdů. Naší specializací a velkým koníčkem jsou poznávací zájezdy jak po Mexiku tak i do Guatemaly, Belize, Hondurasu i Kostariky. Služby poskytujeme jak CK tak i individualním turistům na míru. Naším cílem je, abyste prožili bezstarostnou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.

Co říkají naši klienti

Náš příběh

Cestování byl můj velký koníček od nepaměti. Postupem času a po 15 letech „budování kapitalismu“, jsme si s partnerkou začali uvědomovat, že nechceme už takto dál žít a že potřebujeme udělat zásadní změnu a zanechat hektického způsobu života, který si vybíral svoji daň v podobě absence volného času, ztráty identity a posléze i zdravotních problémů. V roce 2005 jsem konečně našel odvahu a dal výpověď coby ředitel velké mezinárodní společnosti.
V roce 2006 jsme do Mexika vycestovali potřetí, s cílem zjistit, zda a jak by se zde dalo žít.
Poté, co jsme před tím procestovali poměrně hodně zemí a kontinentů, nás Mexiko ještě více očarovalo svojí krásou, než při prvních dvou návštěvách. Rozmanitost klimatických pásem je v Mexiku neuvěřitelně pestrá, přívětivost a laskavost místních obyvatel je úžasná, mexická kuchyně patří mezi nejoblíbenější a teplé karibské moře s bělostnými plážemi je prostě báječné !!! Zamilovat se do Mexika je tak snadné !!!
Začala mě zajímat původní kultura a etnikum Mexika. Studium prehispánských kultur, zejména té mayské mělo za následek, že mě to zcela pohltilo a rozhodli jsme se živit tím, co nás velmi baví a založili jsme cestovní kancelář v Mexiku a poskytujeme naše zkušenosti a služby turistům z Česka a Slovenka. Nakonec jsme se usadili na Yucatanu v Playa del Carmen, v polovině cesty mezi Cancunem a Tulumem na pobřeží Karibiku a jen kousek od proslavených pyramid v Chichén Itzá. Naší CK jsme pojmenovali Kinich Tours – Kinich Ahau byl mayský bůh slunce, takže cestování s naší CK bude vždy symbolicky spojeno se sluncem, což je pro tuto oblast více než příznačné. Naši průvodci jsou naši krajané, kteří zde trvale žijí a spojuje nás vášeň pro cestování a láska k Mexiku. Takže cestování, které bylo a je stále naším koníčkem se od roku 2008 stalo naší naplní života ... Tak jsme zde a jsme tady pro vás... poskytnout vám naše zkušenosti a služby.


Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele. Naši průvodci jsou výhradně Češi nebo Slováci žijící dlouhodobě v Mexiku a kteří celou oblast znají velmi dobře. Kromě toho ale znají velmi dobře i gastronomii jednotlivých navštíveným oblastí, takže cestování s námi bude pro vás i kulinářským zážitkem, protože víme nejenom co kde dobrého ochutnat (a věřte tomu, že je toho opravdu hodně) ale většinou i v jaké konkrétní restauraci či rodinném podniku nám tu kterou pochoutku připraví nejlépe nebo kterou tequillu či mezcal stojí za to ochutnat.


Piště, dotazujte se, posílejte svoje nápady ohledně plánování vaší cesty po Mexiku či střední Americe a my vám rádi poskytneme naše rady, doporučení a naše služby při realizaci vaší cesty.


Proč vybrat nás

naše práce nás baví, je pro nás koníčkem a Mexiko milujeme.
všichni naši průvodci jsou naši krajané, Češi nebo Slováci, kteří zde trvale žijí a spojuje nás vášeň pro cestování a láska k Mexiku. Takže cestování, které bylo a je stále naším koníčkem se od roku 2008 stalo naší naplní života ...
Naší CK jsme pojmenovali Kinich Tours – neboť Kinich Ahau byl mayský bůh slunce, jeden z nejdůležitějším v mayském panteonu. Takže cestování s naší CK bude vždy symbolicky spojeno se sluncem, které je pro tuto oblast více než příznačné a za kterým sem také asi pojedete...
Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Zrealizujeme váš konkrétní plán cesty, pokud už o něm máte jasno. Nebojte si vyžádat nezávaznou nabídku, rádi ji pro vás připravíme.
Umíme připravit ekonomický rozpočet, kdy budete cestovat pohodlně a bezpečné místní dopravou (ale jen tam, kde to máme vyzkoušené) v kombinaci s pronajatým privátním autem (v místech, kde to jinak nejde) a také bydlení umíme zajistit dle vašich finančních možností. Na druhou stranu jsme schopni uspokojit náročné cestovatele, kteří chtějí vidět autentická a málo navštěvovaná místa ale mít po náročném cestování svoje pohodlí v podobě kvalitního hotýlku s WI-FI, cestovat privátně a pohodlně a poskytnout jim výjimečné kulinářské zážitky v průběhu cesty.
Naši průvodci jsou výhradně Češi nebo Slováci žijící dlouhodobě v Mexiku a kteří celou oblast znají velmi dobře. Kromě toho ale znají velmi dobře i gastronomii jednotlivých navštíveným oblastí, takže cestování s námi bude pro vás i kulinářským zážitkem, protože víme nejenom co kde dobrého ochutnat (a věřte tomu, že je toho opravdu hodně) ale většinou i v jaké konkrétní restauraci či rodinném podniku nám tu kterou pochoutku připraví nejlépe nebo kterou tequillu či mezcal stojí za to ochutnat.

Akční zájezd po Yucatánu a Chiapasu

12 denní zájezd: Okruh po Yucatánu a Chiapasu s pobytem v Karibiku v hotelu 4* all inclusiveod 1.294 $
termín: dle vlastního výběru od 2 osob výše

Přečtěte si 5 důvodů, proč jet do Mexika právě teď.

Připravíme pro Vás zájezd na míru.

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE