V Tulumu se můžete ubytovat v Escobarově vile

Tulum, krásné karibské pláže, romantické hotýlky a Pablo Escobar.

Když jsem poprvé navštívil nádherné pláže v Tulumu v roce 2000, byla to prakticky panenská příroda s několika velmi skromnými hotýlky… bydleli jsme za 25 USD/noc v Cabaňas, což byla dřevěná chatrč s podlahou z betonové mazaniny, střecha s palmového listí a dovnitř vesele létali moskyti.

Žžádné WC, žádná voda (pouze společné soc. zařízení), světlo fungovalo od setmění do 21.00 a pak už nic, jen noc s krásnými hvězdami na obloze, bez jakéhokoli světelného znečištění. K tomu kilometry dlouhá bělostná pláž, teplý azurový Karibik a palmy a nic víc… „krystalická romantika“.

Na pláži, která od mystických mayských chrámů až k vjezdu do rezervace Sian Kaan měří celkem cca 10 km se lidé zdravili, protože to byla skoro vzácnost někoho tu potkat.

Tulum dnes

Uplynulo pár let a Tulum zažil obrovský turistický boom. Z původně „batůžkářské“ destinace se vyprofiloval na jedno z nejvyhledávanějších míst v Karibiku a s tím pochopitelně rostly i ceny. Jestliže před 10 lety bylo možno bydlet na pláži v Cabaňas za cca 50 – 65 USD/noc, dnes ceny dosahují běžně 250 USD/noc a v hlavní sezoně pak 350 – 500 USD/noc, a to jen s jednoduchou snídaní.

Přesto mají hotýlky v hlavní sezoně beznadějně vyprodáno a třeba Vánoce se objednávají rok předem. Kouzlo Tulumu spočívá nejen v krásné bělostné a velmi dlouhé pláži, omývané tyrkysovým Karibikem, ale také stavebním stylem využívajícím převážně přírodní materiály, přičemž střechy jsou z tradičních palmových listů (palapas). Stavby jsou maximálně o dvou podlažích a dosahují tak dvou třetin výšky všudypřítomných kokosových palem. Nutno říci, že některé hotýlky jsou opravdu nádherné, citlivě zasazené do přírody a jejich interiéry vytvářejí přední designéři. Koneckonců posuďte sami, na konci článku je několik odkazů.

Hotel, který pro sebe stavěl sám Pablo Escobar

Poměrně značnou pozornost vyvolal před časem otevřený hotel Casa Malca,  jedná se o vilu, kterou si nechal kdysi postavit Pablo Escobar, který je také nazýván „králem kokainu“ jako skryté útočiště, kam se občas uchyloval. Více si můžete přečíst v tomto článku. Dlouhá léta byl objekt opuštěn a pak se odvážnému investorovi podařilo vilu koupit. Nyní je místo citlivě zrekonstruované, rozšířené a poměrně zajímavě vyzdobené… a také patřičně drahé.

Odkazy na zajímavé hotýlky v Tulumu:

Ahau Tulum

La Zebra

BeTulum

Habitas Tulum

Sueňos Tulum

Budete-li plánovat svoji dovolenou v Mexiku nebo budete chtít procestovat sousední Guatemalu či Belize nebo Honduras, napište nám, rádi vám poradíme, doporučíme popř. i pro vás zařídíme.

Nezávazná rezervace

Akční zájezd po Yucatánu a Chiapasu

12 denní zájezd: Okruh po Yucatánu a Chiapasu s pobytem v Karibiku v hotelu 4* all inclusiveod 1.294 $
termín: dle vlastního výběru od 2 osob výše

Přečtěte si 5 důvodů, proč jet do Mexika právě teď.

Připravíme pro Vás zájezd na míru.

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE