Velký okruh Mexikem

16denní (15 nocí) poznávací zájezd s třídenním pobytem u karibského moře

1.den/9.10: Odlet z Prahy do Mexico City, přílet do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2.den/10.10: Prohlídka Mexico City, největšího města na světě, které leží v nadmořské výšce 2.240 metrů. Prohlédnete si náměstí Zócalo, které bylo postaveno na troskách hlavního aztéckého komplexu chrámů; Metropolit ní katedrálu, ve které se v roce 1968 konala svatba Věry Čáslavské a Josefa Odložila. Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu, který je vzdálen 48 km od Mexico City. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců a Třídu mrtvých. Zastávka u baziliky Guadalupe. Nocleh v Mexico City.

3.den/11.10: Prohlídka Antropologického muzea, transfer do Cuernavaca, prohlídka nádherného města s množstvím koloniálních památek. Pokračování do Acapulca. Nocleh.

4.den/12.10: Prohlídka Acapulca, proslulého letoviska ležícího na břehu Tichého oceánu. Návštěvníky Acapulca přitahuje především pobřežní promenáda, hlavní náměstí, pevnost San Diego, barů a klubů. Nocleh v Acapulcu

5.den/13.10: Odjezd z Acapulca do Taxca. Taxco je obklopeno pohořím Sierra Madre del Sur a bezpochyby patří k nejatraktivnějším městům Mexika. Taxco je známé jako centrum stříbrotepectví, někteří dokonce věří, že všechno stříbro Mexika pochází odtud. Po prohlídce transfer do Puebly která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur a je obklopena sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží v nadmořské výšce 2.200 metrů, je čtvrtým největším mexickým městem, nocleh v Pueble

6.den/14.10: Dopolední prohlídka centra Puebly: katedrála Neposkvrněného početí na náměstí, kostel Santo Domingo s kaplí „Capilla de Rosario“ ktera je považována za nejzdobnější kapli v Mexiku s bohatě  zlatou dekorací a knihovna Palafoxiana, považovaná za první v Mexiku se 43.000 svazky. Následuje transfer do Oaxacy. Podvečerní prohlídka centra města a noc ve městě.

7.den/15.10: Ráno prohlídka archeologického naleziště Monte Albán, kde žili Zapotékové. Rozlehlé ruiny se skládají z velkého ústředního náměstí obklopeného budovami, chrámy, observatoří, hřištěm a hrobkami. Návrat a odpoledne prohlídka centra města - mezi nejhezčí objekty v Oaxace patří kostel Santo Domingo, kde se prolínají prvky gotiky, baroka, románského stylu i maurské prvky. Místní náměstí Zócalo je jedním z nejhezčích náměstí v Mexiku, je krásně upraveno jako park, je obklopeno kolonádami, restauracemi a venkovními kavárnami.  nocleh v Oaxace.

8.den/16.10: Ráno transfer do mixtéckého naleziště Mitla, které je považováno za nejlepší příklad kamenické dovednosti v Mexiku. Místo je proslavené složitými, vykládanými kamennými vzory. Další zastávku budete mít u městečka El Tule u obrovského starého cypřiše ahuehete, který je místní atrakcí. Cypřiš je starý asi 2.000 let a má největší obvod ze všech stromů na světě. Ačkoli dosahuje výšky pouhých 43 metrů a  obvod jeho kmene činí 58 metrů. Návštěva místní palírny Mezcalu a ochutnávka. Následuje transfer do Tehuantepecu, noc ve městě.

9.den/17.10: Nejprve navštívíte národní park Caňon del Sumidero, následovat bude pro hlídka nejpůvabnějšího mexického měs ta San Cristóbal de las Casas. Do města přijedete serpentinami temným piniovým lesem. Odjezd do indiánské vesnice San Juan Chamula. Nocleh v San Cristóbalu.

10.den/18.10: Ráno odjezd směr Palenque, po cestě zastávka u kouzelných vodních kaskád vodopádů Agua Azul. Odjezd do Palenque, které se rozkládá v údolí řeky Usumacinty pod pohořím Altos de Chiapas. Nocleh v Palenque.

11.den/19.10: Prohlídka Palenque, které mnozí poklá dají za nejúžasnější a nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architek tonický vrchol mayské civilizace. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů, Chrám jaguára, El Palacio a Templo del Conde. Přejezd z Palenque do Campeche. Nocleh v Campeche.

12.den/20.10: Dalším velkým zážitkem pro Vás bude prohlídka výjimečného archeologického naleziště Uxmal, jednoho z nejdůle žitějších středisek Mayů. Uvidíte zde řadu nádherných budov: Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Méridy. V Méridě najdete mnoho pamětihodností z koloniální doby v okolí náměstí Plaza Mayor. Nocleh v Méridě.

13.den/21.10: Prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Nejznámější pyramidou je Kukulcánův chrám, zvaný také El Castillo. Odjezd do Playa del Carmen nocleh v hotelu se snídaní v centru města nebo za příplatek v hotelu 4* přímo na pláži s programem all inclusive

14.den/22.10: Playa del Carmen: Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů.

15.den/23.10: Playa del Carmen: Koupání a možnost fakult.výletu do Xcaretu video nebo na Paradise Island video

16.den/24.10: Transfer na letiště v Cancúnu a odlet do Mexico City, následný odlet do Prahy.

Cena 72.000,-  Kč

Cena zahrnuje:

letenku: Praha – Mexico City a Cancun - Praha

transfer z/na letiště v Mexico City a Cancunu, českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu

dopravu během celého okruhu AC vanem , 15 x ubytování se snídaní v 3 * hotelích  se snídaní (za příplatek upgrade do 4* AI na poslední 3 noci v Playa)

vstupné do národních parků a archeolog. nalezišť + lokální průvodce

Akční zájezd po Yucatánu a Chiapasu

12 denní zájezd: Okruh po Yucatánu a Chiapasu s pobytem v Karibiku v hotelu 4* all inclusiveod 1.294 $
termín: dle vlastního výběru od 2 osob výše

Přečtěte si 5 důvodů, proč jet do Mexika právě teď.

Připravíme pro Vás zájezd na míru.

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE