12 denní zájezd během kterého navštívíte to nejzajímavější z Mexika, na počátku si odpočinete u Karibiku, pak budeme cestovat. Optimální skladba přepravy umožnuje docílit velmi zajímavou cenu zájezdu pro menší skupinu.
Galerie
Termíny:
10.12.-21.12.2020 (sleva 125 USD/os. na termíny do konce roku 2020)
20.1. – 31.1.2021, 4.3. – 15.3.2021, 15.3. – 26.3.2021
Pokud jste alespoň 4 osoby zvolte si svůj termín a napište nám
DEN 1: Cancun / Playa del Carmen přílet do Mexika na letiště v Cancunu a privátní transfer A/C vanem do Playa del Carmen do hotelu se snídaní v centru Playa del Carmen hotel je cca 10 min. pěšky od moře i proslulé 5.avenidy – centra zábavy v Playa del Carmen
DEN 2: Playa del Carmen Celý den volný program, koupání v moři
DEN 3: Playa del Carmen Celý den volný program, koupání v moři, fakultativně výlet Chichén Itzá
DEN 4: Playa del Carmen / Palenque Celý den volný program, koupání v moři, check out v hotelu ve 12:00 a večer v 18:00 transfer na terminál busů ADO a v 19:00 odjezd luxusním dálkovým linkovým autobusem ADO (klima, TV, 2x WC) do Palenque, noc na cestě VIDEO BUS
DEN 5: Palenque / Aqua Azul / San Cristobal Brzy ráno příjezd do Palenque, snídaně a poté návštěva Palenque, které je považováno za nejkrásnější mayské království klasického období. VIDEO Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Následuje návštěva vodopádů Aqua Azul VIDEO a Misolha VIDEO a k večeru příjezd do San Cristobal de las Casas VIDEO , hotel 3* se snidaní
DEN 6: San Cristobal / Canon Sumidero / Tuxtla Ráno krátká prohlídka centra města a následný transfer do indiánské vesnice San Juan Chamula a prohlídka tohoto pozoruhodného místa. Následuje transfer do Chiapa de Corzo a plavba lodí Kaňonem del Sumidero s 950 m vysokými stěnami VIDEO,, pozdě odpoledne příjezd do Tuxtla Gutierez, hlavního města státu Chiapas a večer odjezd nočním lux. dálkovým busem ADO do Oaxaca (noc na cestě)
DEN 7: Tuxtla / Oaxaca ráno příjezd (7:30), do Oaxaca de Juaréz – hlavního města státu Oaxaca VIDEO, následuje prohlídka centra města – mezi nejhezčí objekty v Oaxace patří kostel Santo Domingo, kde se prolínají prvky gotiky, baroka, románského stylu i maurské prvky. Místní náměstí Zócalo je jedním z nejhezčích náměstí v Mexiku, je krásně upraveno jako park, je obklopeno kolonádami, restauracemi a venkovními kavárnami. nocleh v Oaxace.
DEN 8: Oaxaca / Puebla ráno prohlídka archeologického naleziště Monte Albán VIDEO, kde žili Zapotékové. Rozlehlé ruiny se skládají z velkého ústředního náměstí obklopeného budovami, chrámy, observatoří, hřištěm a hrobkami. Odpoledne přejezd odjezd luxusním dálkovým busem (13:30 nebo 15:30) do Puebly (příjezd v 18:00 nebo 20:15)
DEN 9: Puebla dopoledne prohlídka centra Puebly VIDEO: katedrála Neposkvrněného početí na náměstí, kostel Santo Domingo s kaplí „Capilla de Rosario“ která je považována za nejzdobnější kapli v Mexiku s bohatě zlatou dekorací a knihovna Palafoxiana, považovaná za první v Mexiku se 43.000 svazky, odpoledne volno nebo fakultativně do Cholula k největší pyramidě na světě. nocleh hotel 3* se snídaní v Puebla
DEN 10: Mexico City / City Tour Ráno přejezd do jednoho z největších světových velkoměst Ciudad de Mexico (Mexiko City) a odpolední pěší prohlídka centra města: Metropolitní Katedrála, náměstí Zócalo, video „Templo Mayor“ – zbytky chrámu Aztéků, “Palacio Nacional” - palác s freskami Diego Rivery, následuje procházka centrem města po k “Palacio Bellas Artes”, odpoledne možnost fakult. návštěvy Antropologického musea a/nebo zámku Chapultepec nebo Tore Latinoamericana s panoramtickým vyhledem na 20 mil. metropoli, v pozdním odpoledni volno, noc v Mexico City.
DEN 11: Mexico City / Basilika / Teotihuacan Celodenní výlet do Teotihuacanu, tajemného města, které mezi lety 200 – 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Mesoameriku a které se stalo později kultovním místem pro Aztéky: Pyramidy Slunce a Měsíce, Třída mrtvých či Chrám Quetzalcoatla. video Při zpáteční cestě - a v případě časových možností (dle letového řádu) - návštěva chrámu panny Guadeloupské video,) následuje transfer na letiště a odlet z Mexico City do Evropy (možnost prodloužení v Mexico City)
DEN 12: přílet do Evropy
Cena pro priv. skupinku 4 osob: 1.860,- USD/os. (1.590 USD/os. při 6 osobách) Letenka cca 15.000 kč
Při vyšším počtu osob sleva / Cena pro 2 osoby na vyžádání, k dispozici je i 10 denní verze zájezdu s vnitrostátním přeletem Tuxtla-Mexico City s cenou o 105 USD/os. levnější
Základní informace:
- nejsou potřeba vstupní visa
- není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
- doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
- doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
- doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
- doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty
Cena zahrnuje:
- transfer z/na letiště v Cancunu a Mexico City
- českého/slovenskeho průvodce po celou dobu okruhu
- dopravu během celého okruhu : částeně privátním vanem, 3 x luxus.busem, taxi
- výlet lodí v kaňonu Sumidero
- Ubytování na 8 noci v 3+* hotelech se snídaní + (2 přejezdy luxus.dálkovým nočním busem WC, klima a TV
- vstupné do všech archeologických nalezišť + indiánský průvodce
Cena nezahrnuje:
- letenku Praha – Cancun a Mexico City – Praha (cca 14-15.000,- Kč)
- pojištění proti úrazu
- stravování kromě uvedených snídaní
- příplatek za ubytování 1/1: 270 USD
- příplatek za ubytování v 1/1