Roatan a to nejlepší z Hondurasu a Guatemaly

Guatemala je srdce mayského světa. Je to země, kterou ročně navštíví několik milionů návštěvníků, a je považována za jedno z nejkrásnějších míst na světě. Malebná španělská koloniální města a vesnice, kouzelná jezera, divoké řeky, majestátné vulkány, tropické pralesy to vše uvidíme při návštěvě této úžasné země.

Honduras je nádherný pro své mystické mayské pyramidy v Copánu, kávové plantáže v horách a přírodní rezervaci Pico Bonito. A především má perlu karibského moře ostrov Roatan.

Galerie

Nabízíme vám unikátní příležitost poznat obě nádherné země z blízka s bonusem relaxace na bělostných plážích Roatanu u azurového Karibiku.

Uvidíte majestatné vulkány i kouzelné jezero Atitlán, půvabné indiánské městečko Chichicastenango i hlavní město Guatemaly, La Antigua.

Okruh je jedinečný pro své dobrodružství v národním parku Pico Bonito, kde můžete raftovat, jezdit na koních nebo jít na trek v džungli.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou, proto je velikost skupinky max. 10 osob. Po náročném denním programu je zajištěno ubytování v kvalitních 3/4* hotelích, po celou dobu budete v rukou zkušeného českého nebo slovenského průvodce, který je odborníkem na mayskou kulturu a tuto oblast velmi dobře zná.

Program

Roatan v Hondurasu a Guatemala - 14 denní okruh s pobytem na karibském ostrově Roatan

Den 1:

Roatan
Odlet z Prahy přes Frankfurt/ Paříž či Londýn do Houstonu/ Atlanty (popř. jiné US letiště), přílet na Roatan, kde bude čekat český průvodce, transfer do hotelu 3/4* B&B. Hotel leží v oblasti zvané West End s množstvím restaurací, barů a obchůdků.

Den 2 až 5:

Roatan
Pobyt na ostrově, odpočinek, potápění a fakult. výlety. Romantická bílá pláž, teplé azurové moře, pestrý podmořský život a vynikající kuchyně...prostě ráj na zemi....

Den 6:

Pico Bonito
Ráno odjezd do přístavu, plavba lodí do La Ceiba a poté následuje transfer do národního parku Pico Bonito. V této krásné lokalitě se vyskytuje celkem 275 druhů ptáků, je možno spatřit opice, oceloty, jaguáry a mnoho dalších. Ubytování ve stylovém přírodním hotelu v rezervaci.

Den 7:

Pico Bonito
Volný den k aktivitám v národním parku Pico Bonito. Trek v deštném pralese až k vodopádům, jízda na koni, „whitewater“ rafting, kayaking nebo jen procházka rezervací a pozorování flory a fauny.

Rio Dulce

Den 8:

Copán
Ráno transfer z Pico Bonito do Copánu, příjezd pozdě odpoledne, ubytování v hotelu, volný večer v malebném městečku.

Den 9:

Copán
Dopoledne návštěva světoznámých mayských památek v Copánu, které jsou na seznamu UNESCO, odpoledne volno nebo fakultativně na “Coffee Tour” (kávové plantáže) – doporučujeme.

Ivan copan

Den 10:

La Antigua
Ráno po snídani  odjezd z Copánu do La Antigua, ubytování v hotelu v centru města, odpolední a večerní La Antigua.

Den 11:

Chichicastenanga
Ráno odjezd z Antigua do Chichicastenanga - indiánské městečko leží ve výšce 2.500 metrů nad mořem. Návštěva místních indiánských trhů s lokálními pestrobarevnými produkty (trhy jsou jen ve čtvrtek a neděli), odpoledne transfer zpět do La Antigua.

Den 12:

Panajachel
Ráno transfer do vesnice Panajachel k jezeru Atitlán, prohlídka vesnice a plavba lodí po jezeře. Návštěva indiánské vesnice na druhém břehu jezera pod vulkány - Santiago de Atitlan nebo San Juan La Laguna nebo San Antonio Palopo. Pozdě odpoledne odjezd do La Antigua, večer a noc v La Antigua.

Den 13:

La Antigua
Celý den La Antigua, jeden z nejkrásnějších koloniálních klenotů celé latinské Ameriky, ležící mezi třemi vulkány – Agua, Fuego a Acatenango. Plaza Central s proslulou fontánou, paláce, katedrála. Nejkrásnější kostely La Merced a San Francisco, klášter Santo Domingo, prohlídka města, muzeum čokolády nebo muzeum jadeitu. Fakultativně polodenní výlet nenáročný výstup na činnou sopku Pacaya, 2600 m. Noc v La Antigua,

garifuna z Livingston

Den 14:

La Antigua
Ráno nebo dopoledne transfer na letiště a odlet do Evropy

Cena: na vyžádání (cena se odvíjí od počtu osob a termínu)

Další informace:

  • Okruh je možno na přání libovolně upravit, zkrátit či prodloužit
  • Zájezd je určen pro skupinu od 4 - 6 osob výše, která si zvolí svůj termín, který jim na vyžádání potvrdíme a celý zájezd na klíč zajistíme. Program lze individuálně upravit dle přání. Letenky si zajištují klienti sami.
  • Cena nezahrnuje letenku Praha - Roatan a Guatemala City - Praha.

Roatan map

Nezávazná rezervace

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 4. 3. – 14. 3. 2020 (cena: 44.000 kč + letenka)
Mayské chrámy, nádherná příroda a karibské moře
Více ZDE

Magická Guatemala a přes Honduras, Belize až do Mexika
17. 3. – 1. 4. 2020 (cena: 43.800 kč + letenka)
16denní poznávací zájezd se 4 dny u karibského moře
Více ZDE

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE