Magická Guatemala a přes Honduras do Belize a Mexika

Nesmírně zajímavý poznávací zájezd plný zážitků vás zavede na území, kde se dříve rozkládalo centrum tajuplné mayské říše. Dodnes se zde můžeme setkat s potomky tohoto národa, čerpat všudy přítomnou energii, obdivovat tajemné chrámy, koloniální architekturu i dnešní mayská městečka. Nejdeme zde i nádhernou přírodu. Mexiko a jeho yucatanská část i Guatemala toho mají tolik co nabídnout.

Galerie

Guatemala je čarokrásná středoamerická země. Je jen o trochu větší než ČR a sousedí s Mexikem, Belize, Salvadorem a Hondurasem. Její břehy omývá Karibik i Pacifik. Guatemala je plná mayských chrámů a pyramid ukrytých v džungli, majestátných vulkánů, velkých jezer, pestrobarevně oděných indiánů a bohaté historie. Země s ideálním klimatem, původními pralesy, koloniálními městy. Navštívíte slavné pyramidy v Tikalu i Yaxha, nádherné jezero Izabal a Rio Dulce i Livingston – vesnici se směsicí garifunské a rastamanské kultury (potomci černých otroků z karibských ostrovů).

Honduras je země, kde budete obdivovat starobylé mayské království i popř. zdejší kávové plantáže.

Belize a jeho korálový ostrůvek Caye Caulker vás očaruje svou atmosférou. Působí jako oáza klidu v dnešním hektickém světě, ostrovy jsou součástí rezervace podmořského parku a je zde skvělé šnorchlování.

Mexiko je finální zemí okruhu. Po přejezdu do mexické Playa del Carmen budete celé 3 dny odpočívat na nádherné bělostné pláži omývané azurovým Karibikem.

Program

14 denní okruh - to nejlepší z Guatemaly a dále Honduras, Belize a Mexiko

Den 1:

Guatemala City / Antigua 
Přílet do Guatemala City a transfer do La Antigua, nocleh.

Den 2:

La Antigua – Panajachel – La Antigua
Ráno výlet k jezeru Atitlán, do vesnice Panajachel. Volný čas k návštěvě jezera a jeho okolí, fakultativně možnost plavby lodí do okolních vesnic na břehu jezera (do Santiaga či San Pedra). V úterý a pátek je možnost navštívit trhy v Sololá. Návrat do Antigua a noc ve městě.

Den 3:

Antigua 
Dopoledne volno nebo možnost fakultativního polodenního výletu - nenáročný výstup na činnou sopku Pacaya 2600 m. Odpoledne prohlídka centra města, jeden z nejkrásnějších koloniálních klenotů celé Ameriky. Leží mezi třemi vulkány - Agua, Fuego a Acatenango. Návštěva Plaza Central s proslulou fontánou, paláce, katedrála. Nejkrásnější kostely La Merced a San Francisco, klášter Santo Domingo, prohlídka muzea čokolády nebo muzea jadeitu. Noc v La Antigua.

Den 4:

La Antigua / Chichicastenango / La Antigua  
Ráno po snídani odjezd do půvabného městečka Chichicastenango ležícího v nadmořské výšce 2 500 metrů. To je proslulé svými trhy (pouze ve čtvrtek a neděli). Indiáni z širokého okolí zde prodávají své pestrobarevné textilie, ovoce a zeleninu. Odpoledne návrat do La Antigua.

Den 5:

La Antigua - Copán 
Brzy ráno, transfer do Copánu v Hondurasu. Půvabná městečko v horách má své kouzlo a honduraská káva je světově proslulá, volný podvečer k pěší prohlídce centra. Noc ve městě.

Den 6:

Copan - Rio Dulce 
Snídaně a návštěva pyramid v Copánu, které patří mezi pět nejmocnějších mayských království.  Po prohlídce transfer do Rio Dulce v Guatemale. Noc u jezera Izabal – největší guatemalské jezero. Zde není žádný veřejný autobus – proto bude zabezpečeno privátní vozidlo (pokud by se přeci podařilo vrátíme finanční rozdíl).

Rio Dulce

Den 7:

Rio Dulce - Livingstone - Rio Dulce - Flores 
Po snídani výlet lodí po Rio Dulce a po jezeře Izabal. To je proslulé svou bohatou florou a faunou s úchvatnými přírodními scenériemi a vzácným ekosystémem. Uvidíme pevnost Castillo de San Pelipe, kterou postavili Španělé v roce 1652 jako ochranu proti anglickým pirátům. Následuje plavba do Livingstonu, kouzelného městečka se směsí afro-karibského stylu, které spíše připomíná Jamaicu než Guatemalu. Tomuto etniku se říká Grarifuna. Odpoledne návrat do Rio Dulce a transfer do Flores u jezera Petén Itzá. Ubytování v hotelu, volný program - koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.

garifuna z Livingston

Den 8:

Isla Flores - Yaxha - Isla Flores  
Dopoledne volno, odpoledne možnost fakultativního výletu do Yaxha - málo navštěvované mayské království. Zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody. Krásný pohled je na blízké jezero a také můžete sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů. Výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních „atrakcí“ je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí. Večer návrat do Flores. Výlet není zahrnut v ceně.

Den 9:

Isla Flores - Tikal - Isla Flores  
Brzy ráno odjezd z Flores (snídaně je balíček) a návštěva „Parque Nacional Tikal“, jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu “Velkého jaguára” a “Chrámu masek”, “Chrámu V”, dále “Mundo Perdido” (ztracený svět), skupiny „Sedmi chrámů“, jakož i nejvyššího mayského chrámu/pyramidy v Tikalu a celé Mesoamerice, jímž je “Templo IV” s výškou téměř 70 metrů. Odpoledne návrat do Flores.

89Tikal

Den 10:

Isla Flores - Belize City - Caye Caulker  
Snídaně v hotelu, odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize City po obědě, transfer lodí na ostrov Caye Caulker. Ostrůvek není moc velký, za hodinu a půl ho obejdete a budete okouzleni jeho zvláštní atmosférou. Dýchne na vás reggae styl, ospalá atmosféra, nikam nespěchající, usměvaví „rastamani“ a lokální stylové hospůdky. Ubytování v příjemném hotýlku přímo u moře se snídaní. Po ostrově jezdí pouze golfové vozíky a jsou tu jen písečně cesty.

Den 11:

Caye Caulker  
Celý den volný program, odpočinek, koupání v moři, prohlídka ostrova, možnost fakultativních výletů. Celodenní výlet do proslulé Blue Hole, nebo potápění či šnorchlování na zdejších pestrobarevných korálových útesech, nebo na nedaleký ostrov San Pedro.

Den 12:

Caye Caulker - San Pedro - Chetumal - Playa del Carmen 
Brzy ráno odjezd lodí z ostrova, zastávka na San Pedro (belizské imigration) a příjezd do mexického přístavu Chetumal po obědě. Následuje transfer autobusem ADO do Playa del Carmen. Ubytování v hotelu Playa del Carmen na pláži s all inclusive.

Den 13 až 15 :

Playa del Carmen 
Relax na pláži u karibského moře.

Den 16:

Playa del Carmen 
Dopoledne volno, check out v hotelu do 12:00, následuje transfer na letiště v Cancunu.

Yaxha

Cena: na vyžádání (cena se odvíjí od počtu osob a termínu)

Cena zahrnuje:

 • transfer z/na letiště v Guatemala City (public) a Cancunu (privatní)
 • českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu
 • dopravu během celého okruhu kombinace privátní a "sharované" dopravy
 • 9x ubytování se snídaní v 3* hotelích
 • 2x ubytování na Caye Caulker v 4* hotelu se snídaní
 • 4x ubytování v hotelu 4* se snídaní nebo za příplatek all inclusive 4* přímo na pláži v Playa del Carmen
 • vstupné do národních parků a archeologických nalezišť

Cena nezahrnuje:

 • letenku
 • imigrační poplatky při vstupu a výstupu v jednotlivých zemích (cca 35 – 40 USD)
 • fakultativní výlety: Chichén Itzá , Yaxha, vulkán Pacaya, Atitlan, případně další
 • další nespecifikované náklady mimo uvedený program

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa do žádného ze tří států
 • není nutné žádné zvláštní očkování, doporučeno je tetanus, hepatitida
 • doporučené zavazadlo - lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv - treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení - lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, jinak letní věci, černé brýle, pokrývka hlavy
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty
Nezávazná rezervace

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 4. 3. – 14. 3. 2020 (cena: 44.000 kč + letenka)
Mayské chrámy, nádherná příroda a karibské moře
Více ZDE

Magická Guatemala a přes Honduras, Belize až do Mexika
17. 3. – 1. 4. 2020 (cena: 43.800 kč + letenka)
16denní poznávací zájezd se 4 dny u karibského moře
Více ZDE

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE