Holbox a mayské pyramidy

Čarokrásný ostrov Holbox na severu Yucatanu vás mile překvapí. Je izolován od starostí hektického světa i turistického ruchu.

Galerie

Ubytování přímo na pláži v kouzelném, malém butikovém hotýlku s domácí atmosférou jen pár metrů od moře.

Procházky a výlety vás zavedou do panenské přírody. V rezervaci UNESCO budete obdivovat růžové plameňáky, volavky, kanadské pelikány, koupat se v teplém moři a projíždět ostrov na golfovém vozítku, auta zde nejezdí. Můžete obdivovat svébytnou architekturu zdejších staveb, krásnou ostrovní přírodu i okusit báječnou mexickou kuchyni v místních restauracích. V těchto místech se mísí Karibik s vodami Mexického zálivu a vytváří dech beroucí přírodní scenérie.

V létě od konce května do poloviny září se zde můžete koupat a šnorchlovat s velrybími žraloky! Tato největší paryba na světě dorůstá délky až 15 metrů. Nemusíte se však bát, velrybí žraloci se živí planktonem a člověku neublíží. Jedno z mála míst, kde se čas zastavil a kde si můžete vychutnat atmosféru opravdového Mexika.

Po 3 dnech klidu na ostrově vyrazíme za mayskou kulturou a budete moci obdivovat pyramidy v Ek Balamu, Uxmalu i slavné Chichén Itzá. Jakož i koloniální město Meridu. Na konci okruhu určitě uvítáte možnost odpočinku na bělostných plážích Karibiku. Odborný český průvodce po celou dobu okruhu.

Program

Holbox & mayské pyramidy - 12 denní zájezd se 4 denním pobytem u Karibiku.

Den 1:

Cancun/ Playa del Carmen
Ráno odlet z Prahy. Pozdě odpoledne přílet do Mexika na letiště v Cancunu a transfer do Playa del Carmen do hotelu 3*, který leží v centru města, cca 55 minut jízdy z letiště. Ubytování a večer volný program.

Den 2:

Playa/ Holbox
Snídaně, odjezd z Playa a po cca 1,5 hodině příjezd do Chiquila a plavba lodí na ostrov Holbox, transfer do hotelu 4* se snídaní, volné odpoledne, koupání, seznámení se s okolím.

Den 3:

Holbox
Celý den volno, relax a možnost fakultativních výletů za velrybími žraloky se kterými můžete plavat i šnorchlovat. Také můžete prozkoumat ostrov golfovým vozítkem a navštívit ptačí rezervaci, liduprázdné pláže a ostrůvky (výlety nejsou zahrnuty v ceně).

Den 4:

Holbox
Snídaně,  odpočinek na pláži nebo možnost fakultativních výletů - celoročně do rezervace Rio Lagartos za růžovými plameňáky nebo za velrybími žraloky se kterými můžete plavat i šnorchlovat.

Den 5:

Holbox / Ek Balám / Merida
Brzy ráno vyrazíme do přístavu a trajektem do Chiquilá, poté autem na pyramidy do Ek Balámu. V mayštině tento název znamená Hvězda jaguár, je to relativně malé naleziště, ale na vrcholu Akropole se nalézá úchvatná obří plastika ve stylu Chenes, která zobrazuje významného vladaře tohoto království v momentě transformace. Poté následuje transfer do hlavního města státu Yucatan – Meridy. Ubytování v centru města v hotelu 3/4*, prohlídka večerní Meridy.

Den 6:

Merida / Uxmal / Merida
Snídaně v hotelu,  odjezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho   z  nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s  mnoha zajímavými stavbami: Guvernérský palác, Kouzel­níkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího   a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Po skončení prohlídky Uxmalu následuje návštěva čokoládové farmy následuje návrat do Meridy a noc v centru města v hotelu 3/4*.

Den 7:

Merida / Chichén Itzá / Playa del Carmen
Snídaně v hotelu, odjezd z Meridy do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu.  Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Po prohlídce oběd bufetového stylu s yucateckými specialitami včetně nápoje (pivo/nealko), následuje návštěva slavného cenotu Ik-Kil poté již transfer do Playa del Carmen v případě časových možností návštěva tequiilerie spojená s výkladem a ochutnávkou tohoto slavného nápoje, v podvečer ubytování v hotelu 4* v Playa del Carmen (s bazénem) se snídaní cca 6-8 minut od moře nebo za příplatek v hotelu přímo na pláži all inclusive Reef Playacar 4*

Den 8:

Playa del Carmen
Pobyt v hotelu na pláži, volno odpočinek, možnost fakultativních výletů (Tulum, Cobá).

Den 9:

Playa del Carmen
Pobyt v hotelu na pláži, volno odpočinek, možnost fakultativních výletů.

Den 10:

Playa del Carmen
Pobyt v hotelu na pláži, volno odpočinek, možnost fakultativních výletů, návštěva centra Playa del Carmen a proslulé 5.Avenidy.

Den 11:

Playa del Carmen
Dopoledne volno, koupání, 12:00 check out v hotelu, odpoledne transfer na letiště v Cancunu.

Den 12:

Přílet do ČR

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty

Cena: na vyžádání (cena se odvíjí od počtu osob a termínu)

Co vše je v ceně?

Cena zahrnuje:

 • privátní transfer z/na letiště v Cancunu
 • českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu
 • dopravu během celého okruhu, dopravu lodí Chiquilá - Holbox:
 • vstupné do všech archeologických nalezišť a lokální indiánský průvodce
 • Ubytování na 10 noci v 3* hotelech s americkou snídaní

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Cancun – Praha
 • stravování kromě uvedených snídaní
 • fakultativní výlety
 • příplatek za ubytování v 1/1
Nezávazná rezervace

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 4. 3. – 14. 3. 2020 (cena: 44.000 kč + letenka)
Mayské chrámy, nádherná příroda a karibské moře
Více ZDE

Magická Guatemala a přes Honduras, Belize až do Mexika
17. 3. – 1. 4. 2020 (cena: 43.800 kč + letenka)
16denní poznávací zájezd se 4 dny u karibského moře
Více ZDE

Podzimní zájezdy

Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE