Kolumbie – zajímavosti a bezpečnost

Zajímavosti Kolumbie

Kolumbie stát karibské Jižní Ameriky, jako jediný s přístupem jak k Tichému tak k Atlantskému oceánu. Hlavním městem je Bogota a v celé zemi se domluvíte španělsky.

Kolumbie má úžasnou přírodu. I díky tomu, že je zde část amazonského deštného pralesa je to země s druhou největší biodiverzitou na naší planetě.

Odhaduje se, že byla osídlena před více než 13 000 lety řadou indiánských kultur (Například Muisca a Tairona). Nyní má asi 50 milionů obyvatel a i přes dřívější vnitrostátní problémy jsou kolumbijci třetím nejšťastnějším národem světa.

Kolumbie Cartagena
Zajímavosti Kolumbie

Hlavní město Kolumbie

Hlavním městem Kolumbie je Cartagena, město s nejrozsáhlejším opevněním na světě, které najdete i na seznamu UNESCO. Je přitom až pátým největším městem, žije zde přibližně 900 000 obyvatel.

Měna Kolumbie

Měnou v Kolumbii je kolumbijské peso (COP). Jedno peso je něco přes půl haléře, 1 Kč je asi 150 pesos.

Bezpečnost v Kolumbii

Kolumbie nebyla vždy klidná země, do roku 2012 byly v některých místech běžné potyčky drogových kartelů i loupeže. To už ale dnes neplatí.

Situace je stabilizovaná, Kolumbijci mají rádi turisty, kriminalita se dlouhodobě snižuje a je na obdobné úrovni, jako v ostatních jihoamerických státech.

Drobná kriminalita se vyskytuje jako ve všech státech v nočních městech a několika málo oblastech mimo města, pokud by tam však turista zamířil, zpravidla ho budou místní po cestě varovat.

Kolumbijské počasí

Počasí v Kolumbii umožňuje vhodné cestování od ledna až do září, březen, duben, říjen a listopad mohou být deštivější.

Kolumbie bezpečnost zajímavosti

Máte zájem o výlet nebo více informací?

Napište nám. Rádi zodpovíme Vaše dotazy a doporučíme program pro Vaši skupinu.

  Akční zájezd po Yucatánu a Chiapasu

  12 denní zájezd: Okruh po Yucatánu a Chiapasu s pobytem v Karibiku v hotelu 4* all inclusiveod 1.294 $
  termín: dle vlastního výběru od 2 osob výše

  Přečtěte si 5 důvodů, proč jet do Mexika právě teď.

  Připravíme pro Vás zájezd na míru.

  Podzimní zájezdy

  Velký okruh Mexikem 9. 10. – 24. 10. 2019
  Šestnáctidenní poznávací zájezd vás nadchne pyramidami, vodopády, archeologickými nalezišti i krásou měst. Zahrnuje také 3denní pobyt u karibského moře. Cena 72 000 včetně letenky. Více ZDE

  Yucatán a Chiapas 24. 11. – 4. 12. 2019
  Čeká Vás návštěva džungle, pyramid i odpočinek u moře. A nádherné počasí v prosinci. Cena od 29 900 (+ letenka). Více ZDE

  Mexiko-Guatemala-Belize-Mexiko 16. 11. – 29. 11. 2019
  Výprava za mayskou kulturou v období svého vrcholu čítá chrámy, království Palenque, exotická zvířata i Blue hole pro fanoušky plavání a potápění. Cena od 42 900 (+ letenka). Více ZDE