Mexiko – Guatemala – Belize

Pro trasu okruhu jsme pro vás vybrali perly klasického období (mezi 2. až 9. st. n.l.), kdy Mayové dosáhli vrcholu své civilizace a postavili nejkrásnější stavby.

Navštívíte pyramidy skryté v džungli Chiapasu a Guatemale, poplujete lodí po řece Usumacinta až do starobylého Yaxchilánu, vystoupáte na nejvyšší mayské pyramidy v guatemalském Tikalu a budete sledovat západ slunce nad jezerem z vrcholu pyramidy v Yaxha.

Galerie

 

Chcete se dozvědět jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali? Vydejte se na dobrodružství s námi a uslyšíte mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné pyramidy devět stupňů a proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné.

V Belize na korálovém ostrůvku se vrátíte v čase do roku 1970 a pořádně si vyčistíte hlavu.

Pro milovníky potápění jsou tu nejzachovalejší korálové útesy a proslulá Blue hole.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku. Poskytuje bohaté a nevšední zážitky s autentickou atmosférou navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou, proto je velikost skupinky max. 10  osob.

20151217_160757

Noční přejezd do Palenque je zajištěn luxusním linkovým autobusem (klimatizace, TV, WC) a dá se v něm pohodlně spát. Po náročném denním programu je zajištěno ubytování v kvalitních 3/4* hotelích se snídaní. Po celou dobu budete v rukou zkušeného českého-slovenského průvodce, který je odborníkem na mayskou kulturu, oblast skvěle zná a žije v Mexiku.

Program

Mexiko - Guatemala - Belize - Mexiko - 13 dní s návštěvou indiánské rezervace v Lacanha

Den 1:

Cancun/ Playa del Carmen
Přílet do Mexika na letiště v Cancunu a transfer (cca 55 minut jízdy z letiště) do hotelu 3* B&B v Playa del Carmen cca 10 min od moře. Ubytování a večer volný program.

Den 2:

Playa del Carmen
Celý den volno, koupání v moři a v 18:00 transfer na terminál autobusů ADO. V 19:00 odjezd luxusním dálkovým linkovým autobusem ADO (klima, TV, WC) do Palenque, noc na cestě (ekonomická varianta). Možná též varianta s leteckým transportem  z Cancunu do Palenque (bez nočního přesunu) a noclehem v Palenque.

Den 3:

Palenque / Aqua Azul / Misolha
Brzy ráno příjezd do Palenque, transfer do hotelu, snídaně a v cca 8:30 odjezd na celodenní výlet. Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična. Mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Prohlídka musea se sarkofágem krále Pakala, následuje transfer a návštěva tyrkysových kaskád Aqua Azul v horách a také vodopádů Misolha, kde se natáčel film Predátor. Návrat do Palenque.

Den 4:

Palenque / Lacanha
Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě je stylová snídaně v indiánské restauraci. Nejprve přijedeme do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje příjezd do indiánské vesničky, ubytování a oběd. Poté absolvujeme krátký trek džunglí, který bude jistě zajímavým zážitkem. Naším průvodcem bude místní indián z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou, večeře a noc v rezervaci Lacanha v cabaňas

Lacandona

Den 5:

Lacanha/ Yaxchilán/ Flores
Snídaně, odjezd z rezervace Lacanha až k řece Usumacintě, plavba lodí po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Po prohlídce cesta lodí proti proudu do guatemalského Bethelu, transfer vanem do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.

Den 6:

Flores / Yaxha / Flores
Snídaně v hotelu, celý den volný program, odpočinek po cestě, koupání, možnost projížďky po jezeře.
Možnost fakultativního polodenního výletu do Yaxha “El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo” (není v ceně).
Zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, zejména na blízké jezero a sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů, výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních „atrakcí“ je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, který budete sledovat z vrcholu pyramidy s názvem „El Templo de las Manos Rojas“ vysoké téměř 40 metrů.
Odjezd z Flores do Yaxha v cca 14:00 návrat do hotelu kolem 19:30, noc ve Flores.

Yaxcha

Den 7:

Flores / Tikal / Flores
Snídaně v hotelu, odjezd z Flores a návštěva „Parque Nacional Tikal“, jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu “Velkého jaguára” a “Chrámu masek”, jakož i nejvyššího mayského chrámu v celé Mesoamerice , jímž je “Templo IV” s výškou téměř 70 m, opice a tukani v korunách stromů vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Odpoledne odjezd zpět do Isla Flores, večer volný program.

Den 8:

Flores / Belize City / Caye Caulker
Snídaně v hotelu, odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize City po obědě, transfer lodí na ostrov Caye Caulker.
Ostrůvek není moc velký za hodinu a půl ho obejdete a budete okouzleni jeho zvláštní atmosférou. Dýchne na vás reggae styl, ospalá atmosféra, nikam nespěchající, usměvaví „rastamani“ a lokální stylové hospůdky a bary. Po ostrově jezdí pouze golfové vozíky a jsou tu jen písečně cesty, mottem ostrova na které narazíte téměř na každém kroku je "go slow"

Den 9:

Caye Caulker
Celý den volný program, odpočinek, koupání v moři, prohlídka ostrova, možnost fakultativních výletů: celodenní výlet do proslulé Blue Hole nebo potápění či šnorchlování na zdejších pestrobarevných korálových útesech. Pro milovníky mayské kultury je možný fakultativní vylet do Lamanai, nejznámějšího mayského naleziště na území Belize (výlet není v cen)

Den 10:

Caye Caulker / Chetumal / Playa del Carmen
Brzy ráno odjezd lodí z ostrova, zastávka na San Pedro (belizské imigration) a příjezd do mexického přístavu Chetumal po obědě. Následuje transfer vanem/shuttle busem do Playa del Carmen. Ubytování v hotelu 3*  v centru nebo za příplatek  hotel 4* (oba se snídaní) popř. hotel 4* all inclusive přímo na pláži

Den 11:

Pobyt v Playa del Carmen a koupání. Možnost fakultativního výletu do Chichén Itzá http://www.pruvodce-mexiko.cz/portfolio-view/chichen-itza-de-luxe/

Den 12:

Pobyt v Playa del Carmen a koupání. Možnost fakultativního výletu do Tulumu a Cobá http://www.pruvodce-mexiko.cz/portfolio-view/tulum-a-coba/

Den 13:

Dopoledne volno, 12:00 check out v hotelu, odpoledne transfer na letiště v Cancunu a odlet do Evropy.

IMG_1568

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa do žádného ze tří států
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty

Cena:  1.695,- USD za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (účast 6 osob)

Co vše je v ceně?

Cena zahrnuje:

 • privátní transfer z/na letiště v Cancunu
 • českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu
 • dopravu během celého okruhu :
 • luxusní.link.autobus ADO GL na trase Playa del Carmen – Palenque (jediný noční přejezd, bus má klima, TV, WC)
 • minivan pro 10 osob po zbytek okruhu (při 4 - 6 osobách shuttle bus)
 • dopravu lodí Frontera Corozal – Yaxchilán – Frontera Corozal - Bethel
 • dopravu lodí Belize City – Caye Caulker a Caye Caulker – San Pedro - Chetumal
 • vstupné do všech archeologických nalezišť + lokální indiánský průvodce
 • Ubytování na 10 noci v 3* hotelech s americkou snídaní (1 noc v ADO buse)
 • 1 x ubytování v indiánské vesnici Lacanha v cabanas se snídaní, obědem a večeří (vč. nealko nápojů)

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Cancun – Praha
 • stravování kromě uvedených snídaní a plná penze u indiánů
 • fakultativní výlety (Yaxha, Blue Hole atd.)
 • příplatek za ubytování v 1/1
 • imigrační poplatky při vstupu/výstupu z Mexika, Guatemaly a Belize cca 45 USD
Nezávazná rezervace