Mexiko, Guatemala, Honduras

V těchto třech mimořádných zemích se rozkládalo centrum mayské říše a dodnes se zde můžeme setkat s jejími potomky. Načerpejte energii a pojeďte obdivovat tajemné chrámy, koloniální architekturu, dnešní mayská městečka i nádhernou přírodu.

Galerie

MEXIKO

Po příletu do mexického Cancunu můžete skoro celé dva dny odpočívat na bělostné pláži omývané Karibikem. Plní energie se vydáte vstříc novým dobrodružstvím.

První zastávkou bude mystické Palenque, které je klenotem mayské kultury. Následuje návštěva dalších mayských královstí Bonampaku a Yaxchilánu a seznámíte se s indiánskou komunitou v Lacanha ukrytou v chiapaské džungli.

GUATEMALA

Čarokrásná středoamerická země je jen o trochu větší než Česká republika a sousedí s Mexikem, Belize, Salvadorem a Hondurasem. Její břehy omývá Karibik i Pacifik.
Guatemala je plná mayských chrámů a pyramid ukrytých v džungli, majestátných vulkánů, velkých jezer, pestrobarevně oděných indiánů a bohaté historie. Je to země s ideálním klimatem, původními pralesy, koloniálními městy.

Navštívíte slavné pyramidy v Tikalu a v Yaxha, nádherné jezero Izabal a Rio Dulce. Podíváte se do vesnice Livingston, kde žijí potomci černých otroků z karibských ostrovů se směsicí garifunské a rastamanské kultury.

Uvidíte nejkrásnější koloniální město Guatemaly - La Antigu, obklopenou třemi vulkány s množstvím nádherných kostelů, paláců i koloniálních domů.

Co Vás ještě nadchne? Pestrobarevnost indiánských trhů v Chichicastenangu i romantické prostředí jezera Atitlán s okolními vulkány a městečkem Panajachel.

HONDURAS

Na skok se podíváme do honduraském Copánu, kde budete obdivovat starobylé mayské království i zdejší kávové plantáže.

Bonusem tohoto okruhu je návštěva a noc v indiánské rezervaci Lacanha v mexickém Chiapasu která leží v oblasti s nejrozsáhlejšími a nejzachovalejšímí pralesy ve Střední Americe.

Program

Program 14 denního (13 nocí) zájezdu:

Mexiko – Guatemala – Honduras – Guatemala. Verze s nocí v indiánské rezervaci Lacanha.

Den 1:

Cancun   
Odpoledne přílet do Cancunu, transfer do hotelu v Playa del Carmen, ubytovani 3*B&B (cca 10 min od pláže).

Den 2:

Playa del Carmen  
Volný den na relaxaci po cestě, moře, pláž (možnost fakult. výletu do Chichén Itzá nebo Tulumu a Cobá).

Den 3:

Playa del Carmen  
Volno, nebo polodenní fakultativní výlet. Návštěva Akumalu a šnorchlování s obřími želvami (Karety) plus návštěva pláží v Tulumu poblíž korálového útesu, večer v 19:00 odjezd luxusním linkovým autobusem ADO (klima, TV, WC) do Palenque, noc na cestě.

Den 4:

Palenque / Aqua Azul / Misolha  
Brzy ráno příjezd do Palenque, které je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce transfer k překrásným vodopádům Misolha (natáčel se zde film "Predátor") a poté k proslulým azurovým kaskádám Aqua Azul, k večeru návrat do Palenque, noc v hotelu.

Den 5:

Palenque / Bonampak / Lacanha  
Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě snídaně. Nejprve přijedeme do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje oběd a krátký trek džunglí, který bude zajímavým zážitkem. Průvodcem bude místní indián z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou, večeře, noc v rezervaci Lacanha v cabaňas (velmi jednoduché bydlení).

Den 6:

Lacanha / Bethel / Isla Flores
Snídaně, odjezd z rezervace a plavba lodí po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Po prohlídce cesta zpět, transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.

Den 7:

Isla Flores / Yaxha / Isla Flores  
Dopoledne volno, odpoledne možnost fakultativního výletu do Yaxha, málo navštěvované mayské království. Zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, zejména na blízké jezero a sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů, výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních „atrakcí“ je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, večer návrat do Flores.

Den 8:

Isla Flores / Tikal / Isla Flores  
Brzy ráno odjezd z Flores (snídaňový balíček) a návštěva „Parque Nacional Tikal“, jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu “Velkého jaguára”, “Chrámu masek” a “Chrámu V”. Následuje “Mundo Perdido” (ztracený svět), skupiny „Sedmi chrámů“, jakož i nejvyššího mayského chrámu/ pyramidy v Tikalu a celé Mesoamerice, jímž je “Templo IV” s výškou téměř 70 m, odpoledne návrat do Flores.

Den 9:

Isla Flores / Rio Dulce / Livingstone / Rio Dulce
Odjezd z Isla Flores do Rio Dulce, výlet lodí po kanálech a lagunách Rio Dulce proslulé svou barevně pestrou a bohatou florou a faunou s úchvatnými přírodními scenériemi a vzácným ekosystémem, pevnost Castillo de San Pelipe, kterou postavili Španělé v roce 1652 jako ochranu proti anglickým pirátům. Plavba do Livingstonu kouzelného městečka se směsí afro-karibského stylu, které spíše připomíná Jamaicu než Guatemalu, tomuto etniku se říká Grarifuna. K večeru návrat do Rio Dulce a noc v hotelu na jezeře.

Den 10:

Rio Dulce/ Copan  
Snídaně, odjezd z Rio Dulce směr Copán – po cestě (v případě časových možností) možnost návštěvy pyramid v Quiriguá, které jsou známé nálezem nejmohutnějších stél vážících i přes 10 tun (vstupné do Quiriguá není zahrnuto). Pozdě odpoledne příjezd do Copánu.

Den 11:

Copan / La Antigua  
Po snídani je prohlídka slavných pyramid v Copanu, které patří mezi pět nejmocnějších mayských království. Odpoledne transfer do La Antigua, bývalého hlavního města Guatemaly. Noc ve městě.

Den 12:

La Antigua / Jezero Atitlán / Antigua  
Ráno výlet k jezeru Atitlán, který leží mezi vulkány, do vesnice Panajachel. Volný čas k návštěvě jezera a jeho okolí. Fakultativně možnost plavby lodí do okolních vesnic na břehu jezera (do Santiaga či San Pedra). Odpoledne transfer do La Antigua, v úterý a pátek návštěva neuvěřitelně barevných a autentických indiánských trhů v Sololá (zastávka po cestě). Možno též zaměnit za výlet do Chichicastenanga.

Den 13:

Antigua  
Dopoledne možnost fakultativního polodenního výletu. Nenáročný výstup na činnou sopku Pacaya 2600m. Odpoledne prohlídka centra města, jeden z nejkrásnějších koloniálních klenotů celé Ameriky, leží mezi třemi vulkány: Agua, Fuego a Acatenango. Plaza Central s proslulou fontánou, paláce, katedrála. Nejkrásnější kostely La Merced a San Francisco, klášter Santo Domingo. Prohlídka musea čokolády nebo musea jadeitu. Noc v La Antigua.

Den 14:

La Antigua / Guatemala City  Ráno transfer do Guatemala City a odlet do Evropy.

Den 15:

Přílet do Evropy

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty

Cena: na vyžádání

Co vše je v ceně?

Cena zahrnuje:

 • privátní transfer z/na letiště v Cancunu
 • českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu
 • dopravu během celého okruhu :
 • vstupné do všech archeologických nalezišť
 • Ubytování na 12 noci v 3* hotelech s americkou snídaní, 1 noc v luxusním autobusu ADO

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Cancun – Praha
 • stravování kromě uvedených snídaní a uvedených jídel v Lacanha
 • fakultativní výlety
 • příplatek za ubytování v 1/1
Nezávazná rezervace

DOPŘEJTE SI ZÁJEZD DO KARIBIKU S NÁVŠTĚVOU INDIÁNŮ

Laguna BacalarMexiko-Guatemala-Belize

26.11. – 9. 12. 2018
14 denní zájezd za poznáním mayské kultury s pobytem u Karibiku, návštěvou indiánské rezervace i korálového ostrůvku
FIRST MINUTE cena: 39 900 

Více informací ZDE